До головної

Головна

Контактні адреси та телефони

Контакти

Написати листа

E-mail

Карта сайту

Карта сайту

Львівський Державний Ювелірний Завод. Торгівельна марка з 1890 року
Про компанію
Для покупців
Для клієнтів
Де купити
Пошук виробів

Нагороди, знаки

Комплекти

Вхід для клієнтів

Логін  
Пароль


Міністерство доходів і зборів України

Статті

Новини

Підприємство здійснює експортні поставки ювелірних виробів за кордон на вигідних для Покупців умовах.

Знову запрацював обмінний пункт
Увага при заводі знову запрацював обмінний пункт. Детально про умови роботи ви можете почитати за адресом:

Результати господарської діяльності ДП "ЛДЮЗ"

Заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням

Цікаво про золото і срібло

Благородними металами золото і срібло називаються не стільки тому, що вони рідкісні і красиві, скільки тому, що вони не іржавіють. Інша причина в тому, що їх дуже важко розчинити. Майже єдина рідина, яка може розтворити золото - це суміш двох дуже сильних і міцних кислот - азотної і соляної. Кожна з них може швидко розчинити більшість металів, але ні та, ні інша окремо не може робити того ж із золотом. Це можливо зробити тільки сумішшю обох кислот, яка називається «царською горілкою», так як вона здатна розчинити навіть царя металів - золото.

Аффінж (франц. affinage, від affiner - очищати), металургійний процес отримання благородних металів високої чистоти шляхом їх поділу та відділення забруднюючих домішок. Афінаж - один з видів рафінування металів.

Методи афінажу поділяються на електролітичні, мокрі і сухі. Електролітичні методи застосовуються в основному для афінажу золота і срібла. Вони складаються в осіданні чистого металу на катоді з одночасним виділенням домішок у вигляді шламу. Золото, отримане за цим методом, має пробу не нижче 999,9. Перевага електролітичних методів афінажу полягає в більш низькій вартості процесу, високого ступеня очищення металів, сприятливих умовах для працюючих та можливості отримання металів платинової групи в якості побічних продуктів (при додаванні до відпрацьованого електроліту хімічних агентів). Мокрі методи афінажу застосовуються для отримання платини, паладію, іридію, родію і інших металів цієї групи за складною схемою з розчиненням металів у «царській горілці» і послідовним виділенням їх з розчину різними реагентами (хлористий амоній, аміак, цукор та ін.)

Сухі методи афінажу золота складаються в обробці розплавленого металу, як правило, хлором. При цьому всі інші метали утворюють хлориди і випаровуються, а хлорид срібла спливає на поверхню чистого розплавленого золота. Проба золота 996,5, а срібла (при відновленні його з хлоридів) - 999,0. Золото було першим металом, відомим людині. Вироби із золота знайдені в культурних шарах епохи неоліту (5-4-е тис. до н. Е..). ВДревнем державах - Єгипті, Месопотамії, Індії, Китаї видобуток золота, виготовлення прикрас та інших предметів з нього існували за 3-2 тис. до н.
е.. Золото часто згадується в Біблії, «Іліаді», «Одіссеї» та інших пам'ятках давньої літератури. Алхіміки називали його «царем металів» і позначали символом Сонця. Відкриття способів перетворення неблагородних металів в золото було головною метою алхімії Алхіміки називали срібло «металом Місяця», вони були переконані, що кожен метал в земних надрах зароджується і накопичується під впливом певної планети.

Срібло - метал білого кольору, дуже тягучий, пластичний і ковкий, ріжеться ножем. Срібло дуже добре полірується, має найвищу відбивну здатність, є самим електро - і теплопровідним металом. «Царська горілка», яка розчиняє золото, на поверхні срібла утворює захисну плівку.
При тривалому перебуванні на повітрі срібло поступово темніє під дією сірководню, що знаходиться в повітрі. Озон також утворює на поверхні срібла чорний наліт.

У природі срібло утворює більше 60 мінералів, в яких знаходиться в різному стані. Самородне срібло зустрічається значно рідше самородного золота, тому що легше утворює з'єднання з іншими елементами. Воно являє собою природний сплав із золотом, міддю, залізом, вісмутом, ртуттю, платиною та іншими елементами. Великі самородки надзвичайно рідкісні і можуть досягати сотень кілограмів.

Самородне золото - яскраво-жовте, а в залежності від домішок - блідо-жовте, червонувате, зеленувате; без спайності; м'яке (чертится голкою); твердість за мінералогічною шкалою - 2,5; щільність 1970-1560 кг/м3 ..

Препарати срібла мають антибактеріальну, терпку і припалюючу дію, що пов'язане з їх здатністю нарушати ферментні системи мікроорганізмів і осаджувати білки. У медичній практиці найбільш часто застосовують срібла нітрат, колларгол, протаргол (при невеликих ранах, саднах, опіках і т. п.)

Чому срібло тьмяніє, а золото ні?

У повітрі в тому чи іншому вигляді завжди присутні сліди сірчистих газів, і вони впливають на багато речовин, що лежать на відкритому повітрі. Це особливо помітно там, де відбувається горіння кам'яного вугілля, тому що воно приносить в повітря сірчисті гази з сірки, домішані до кам'яного вугілля. Але на золото сірчисті гази не діють, і воно залишається світлим, а на срібло вони діють, причому утворюється темний наліт так званого сірчистого срібла. При чищенні срібла це сірчисте срібло стирається.

Коли на собі носять срібні браслети, хрестики та інші прикраси і приймають ліки, в які входять сірчисті з'єднання, то нерідко помічають, що прикраси чорніють. Це відбувається тому, що сірчисті з'єднання з ліки через кров виділяються в шкірі, і на поверхні прикрас утворюється сірчисте срібло.

 

Ну як цікаво було ?  :-)  А тепер завітайте до нас на завод, для початку на наш сайт !!! Ласкаво просимо

 

Придбати нові і вишукані вироби  Ви можете на нашому підприємстві (список наших фірмових магазинів  і торгових точок де продаються наші вироби). Безпосередньо у наших фірмових магазинах Ви можете обміняти страрі вироби на нові з доплатою за роботу

 

© Львівський державний
    ювелірний завод

Торгівельна марка з 1890 року


© Вікторія