До головної

Головна

Контактні адреси та телефони

Контакти

Написати листа

E-mail

Карта сайту

Карта сайту

Львівський Державний Ювелірний Завод. Торгівельна марка з 1890 року
Про компанію
Для покупців
Для клієнтів
Де купити
Пошук виробів

Нагороди, знаки

Комплекти

Вхід для клієнтів

Логін  
Пароль


Міністерство доходів і зборів України

Статті

Новини

Підприємство здійснює експортні поставки ювелірних виробів за кордон на вигідних для Покупців умовах.

Знову запрацював обмінний пункт
Увага при заводі знову запрацював обмінний пункт. Детально про умови роботи ви можете почитати за адресом:

Результати господарської діяльності ДП "ЛДЮЗ"

Заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням

Чим цінуються діаманти?

 

Усі без винятку жінки мріють про прикрасу з діамантом. Дозволити собі зробити такий подарунок можуть далеко не всі, хоча альтернатива є завжди. Діаманти - дороге каміння, проте кристали одного і того ж розміру можуть значно відрізнятися в ціні. У чому ж сенс? Вартість діамантів залежить, в першу чергу, від їх якісних параметрів: ваги, кольору, чистоти та огранювання. Таку класифікацію прийнято називати «4С».

 

На нашому заводі (Львівський державний ювелірний завод) ми випускаємо широкий асортимент виробів з діамантами:

Золото діаманти

    * Перстні з діамантами 

    * Сережки з діамантами

    * Підвіски з діамантами

    * Браслети з діамантами

    * Хрести та ікони з діамантами

    * Пірсинг з діамантами

 

Ключовим моментом при оцінці діамантів є їх вага, вимірювана в каратах. Зрозуміло, чим більше вага, тим дорожче камінь. Як відомо, 1 карат дорівнює  0,2 грама. Шкала розподілу карата складається зі ста одиниць. Маса дорогоцінного каменю вимірюється на спеціальних вагах, що визначають вагу з точністю до 0,01 карат. Розрізняють три вагові категорії діамантів: дрібні, середні і великі. Великі камені мають вагу більше одного карата, середні - 0,3-0,99, дрібні менш 0,29, камені масою менше 0,01 карата вважаються крихтою. Потрібно відзначити, що в каратах вимірюється вага діаманта, а не розмір. Припустимо, ви вирішили придбати кольцо з діамантом. Згідно гемологічного опису вага каменю 0,03 карат, відповідно за метричною системою його діаметр буде дорівнює трохи більше 2-ох міліметрів. Відповідність приблизна, але уявити собі як буде виглядати камінь цілком можливо. Зрозуміло, чим більше карат, тим більше кристал. Наприклад, камінь вагою 5 карат буде в діаметрі приблизно 11 мм. Приблизні параметри у співвідношенні вага - діаметр наведені в таблиці.

Таблиця 1. Приблизне співвідношення ваги і діаметра діамантів

Вага / карат Діаметр / мм

0,03 2,0

0,10 3,0

0,30 4,3

0,50 5,2

1,0 6,5

1,50 7,5

2,0 8,2

3,0 9,4

 

Масу діаманта, за умови стандартного круглого ограновування, можна розрахувати за наступною формулою: М / маса / = (2D/діаметр /) х H / висота / г 0,0061. «З молотка» йдуть камені, як правило, першої вагової категорії. Камені, що мають вагу більше 25 карат мають власні імена та відомі по всьому світу. Купити такий унікум не кожному під силу, оскільки ціна буде шокувати.

 

Розмір каменю, звичайно, має значення, але є й інші, не менш важливі, характеристики, одна з них - колір каменю. Вважається, що діаманти безбарвні. Дійсно, такі камені існують і дуже дорого цінуються, але, на жаль, їх дуже мало. У своїй більшості алмази - майбутні діаманти - мають відтінки різної інтенсивності, які визначаються за шкалою кольору окремо для кожної категорії каменів. З основними характеристиками можна ознайомитися на сторінці http://www.jewelbox.ru/articles/shkala-cveta-brilliantov або в таблиці, яка наведена нижче.

Таблиця 2. Шкала кольору для діамантів

Характеристика каменів № групи

Дрібні камені

Абсолютно безбарвні 1

З невеликим відтінком 2

З незначним відтінком жовтуватого, аквамариновою, зеленого, фіолетового, сірого і коричневого квітів 3

З очевидним відтінком жовтого, лимонного, зеленого, аквамариновою або сірого кольорів 4

Жовті, з наявністю жовтого, зеленого, лимонного кольору у всьому камені 5

З відтінком коричневого кольору 6

Коричневі і з жовто-коричневим кольором 7

Середні і великі камені

Абсолютно безбарвні вищі, з відтінком блакиті 1

Безбарвні 2

З ледь помітним відтінком 3

З наявністю незначного відтінку жовтизни 4

З наявністю невеликих жовтуватих, зеленуватих, аквамариновий, фіолетових, сірих і незначних коричневих відтінків 5

З наявністю видимих жовтих, зелених, аквамариновий і сірих відтінків 6

З наявністю ясно видимих жовтих, зелених, аквамариновий, сірих і лимонних відтінків 7

Вкрай слабо, слабо, легко пофарбовані жовті та ясно-жовті кольори 8 (1-5)

Слабо, легко пофарбовані в коричневі і темно-коричневі кольори 9 (1-4)

 

Колірні параметри діамантів зазвичай оцінюються за двома класифікаціями: з вітчизняної та за міжнародною - системі GIA (Геммологичеського інституту Америки). Згідно обом класифікаціям особливо цінуються безбарвні діаманти. Якщо в ювелірному прикрасі середній діамант розміром 0,3 карат за колірною шкалою віднесений до 4 групі, значить, він має незначний відтінок жовтизни. Це зовсім не говорить про те, що камінь неякісний, звичайно немає, просто вартість його, буде нижче такого ж розміру каменю, але абсолютно безбарвного.

 

Плавно переходимо до одного з найбільш істотних параметрів в оцінці діамантів - їх чистоті. Дана характеристика виражається в наявності або відсутності в структурі алмазу інших природних включень і дефектів. Зрозуміло, що чим їх менше, тим цінніше мінерал. Сьогодні абсолютно прозорих каменів у природі зустріти практично неможливо, чому ціни на них надзвичайно великі. Дефекти алмазів можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми, визначають їх за допомогою спеціального мікроскопа або лупи з десятикратним збільшенням, використовуючи при цьому міжнародну і російську системи оцінки. Шкала вимірювання чистоти зазвичай включає 11 пунктів (номерів), що характеризують камінь з точки зору наявності сторонніх включень.

Таблиця 3. Вимірювання чистоти діамантів

Чистота / № Характеристика каменів

1 камінь абсолютно чистий

2, 3, 4 в наявність є дуже дрібні включення

5,6 в наявність є дрібні незначні включення

7,8 наявності дрібні помітні включення

9,10,11 включення помітні неозброєним оком

 

Зрозуміло, що чим цифра позначення чистоти менше, тим камінь цінніше. Якщо вам пропонують виріб з каменем чистоти 5, то в діаманті є «дуже дрібні незначні включення», що, безумовно, відіб'ється на його вартості. Для багатьох покупців оптимальний варіант - купити камінь чистоти 2 або 3, а ще краще 1. До речі, в нашому магазині є ювелірні прикраси інкрустовані каменями з чистотою - 1. Для встановлення ступеня прозорості, ювеліри визначають природу цих дефектів, їх розмір і розташування, оскільки від поверхневих вад можна позбутися за допомогою шліфування. Якщо при розгляді не виявляється дефектів, то камінь визнається «діамантом чистої води». За умови великих розмірів і абсолютної безбарвності - це дуже дорогий камінь, і, по праву, що вважається "Імператором всіх каменів".

 

Головним принципом при оцінці діаманта є ограновування - не отримується форма, а якість виконання. Одні й ті ж камені з різною якістю гранування абсолютно не схожі один на одного, бо від того, наскільки пропорційно і точно виконана ограновування діаманта залежить його блиск і гра кольору. Самим популярними і дорогими вважаються діаманти круглої огранювання з 57-ю гранями, які при строгому дотриманні всіх пропорцій можуть відображати весь потрапляє на них світло. Ідеальна ограновування позначається літерою А, хороша - Б, задовільна - В, низька якість ограновування позначається літерою Г. Дрібні камені фантазійної огранювання з 17-ю гранями оцінюються тільки за категоріями А і Б. Крім круглої зустрічаються кліньевие (овал, груша, серце, маркіз та ін), а також ступінчасті (багет, смарагд та ін) види фантазійної огранювання. Треба відзначити, чим вище якість каменю, тим яскравіше він блищить і грає в променях світла.

 

Як правило, оцінка діамантів уніфікована, при розрахунку ціни завжди враховуються чотири параметри - вага, колір, чистота та огранювання. На підставі даних параметрів можна визначати цінність каменя, судити про його відмінності серед інших. Ось, в принципі і відповідь на питання: чому однакові камені мають різну вартість.

 

Приклад виробів з діамантом у нашому ювелірному каталозі:

 

 

Придбати нові і вишукані вироби  Ви можете на нашому підприємстві (список наших фірмових магазинів  і торгових точок де продаються наші вироби). Безпосередньо у наших фірмових магазинах Ви можете обміняти страрі вироби на нові з доплатою за роботу

© Львівський державний
    ювелірний завод

Торгівельна марка з 1890 року


© Вікторія