До головної

Головна

Контактні адреси та телефони

Контакти

Написати листа

E-mail

Карта сайту

Карта сайту

Львівський Державний Ювелірний Завод. Торгівельна марка з 1890 року
Про компанію
Для покупців
Для клієнтів
Де купити
Пошук виробів

Нагороди, знаки

Комплекти

Вхід для клієнтів

Логін  
Пароль


Міністерство доходів і зборів України

Статті

Новини

Підприємство здійснює експортні поставки ювелірних виробів за кордон на вигідних для Покупців умовах.

Знову запрацював обмінний пункт
Увага при заводі знову запрацював обмінний пункт. Детально про умови роботи ви можете почитати за адресом:

Результати господарської діяльності ДП "ЛДЮЗ"

Заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням

Історія прикрас - довга і цікава еволюція

В історії кожної речі можна простежити процес переходу її практичного використання в більш естетичну площину. І лише прикраси з течією століть продовжують виконувати одну і ту ж містичну функцію: підкреслювати красу, привертати увагу, бути невід'ємною частиною власника. В давнину прикрасам надавалося якесь таємне значення, часто їх використовували члени яких-небудь товариств, але незважаючи на це, прикраси завжди несли в собі одну і ту ж ідею: бути втіленням досконалості світу, його пристрою і призначення.

Історія прикрас - довга і цікава еволюція, безпосередньо пов'язана із становленням самого їх носія, тобто людини.

Все почалося задовго до виникнення навіть самого найпростішого способу обробки матеріалу. Стародавня людина використовувала тільки те, що було створене самою природою, тобто відполіровані природою камені, зуби і кістки тварин. Навіть зараз можна уловити дихання того часу в деяких сучасних племенах.

Тоді ж виникла ідея обробки різних матеріалів, що розвинулася до сучасних висот.

Далі поштовх дало відкриття золота. Його особливість полягає в легкості обробки у поєднанні з довговічністю. Примітно те, що срібло було відкрито трохи раніше, але не дало подібного поштовху.

Разом із золотом були відкриті і багато інших відомих зараз каменів та мінералів. У поєднанні з ним вони були використані при декоруванні одягу, зброї і побуту. Завдяки спільній красі і міцності такого поєднання його стали називати коштовністю.

У той же час з'явилися і золотих справ майстри, заклавши основу ювелірної справи.

У Середні століття почався загальний підйом торгівлі, ремесла, науки і мистецтва. Активний розвиток різних напрямів допомогло, у свою чергу, і прогресу в ювелірній справі.

Як відомо, все, що створено людиною, носить його відбиток. Така закономірність простежується і в історії прикрас, тільки в більш глобальній формі. Про епоху можна судити по стилю і напряму в створенні прикрас. Дивлячись на витвір ювелірного мистецтва можна зрозуміти, що нового привніс даний етап в загальну культуру людства, а надівши - відчути ні з чим не порівнянний дух того часу, його настрій.

Прекрасним прикладом можуть служити прикраси XV століття, створені в Західній Європі. Вони несли відбиток багатства, головування, будучи певним знаком, що вказує на положення їх носія в суспільстві.

Прикраси того часу є епохою Відродження в ювелірній справі, вони витончені, правильні формою, створюють відчуття невагомості, не дивлячись на достатньо масивні камені, акцентовані в цей час.

На зміну їм прийшли трохи викривлені, химерні прикраси у стилі бароко, створювані з кінця XVI і аж до середини XVIII століття в тій же самій Європі. Тут реальність сплітається з вигадкою, створюючи нові форми і грані. Головною ідеєю, відбитою в прикрасах, є велич, якась помпезність і пишнота.

Нова епоха в ювелірних прикрасах настала в першій половині XVIII століття. Цей період привносить в ювелірне мистецтво Європи стиль рококо, що характеризується вишуканістю, тонкістю ліній і підкресленої орнаментальністю. З'являється якісно новий критерій краси прикраси: його відповідність особистості носія, зручність і комфорт власника.

Початок XIX століття у Франції ознаменувався народженням нового стилю - ампір. Він не ніс особливих рис самої епохи, виразившись лише в створенні емблем, орденів і відзнак.

Найбільш плідним для ювелірного мистецтва став період з середини XVIII і до кінця XIX століть, коли очолював класицизм. Тут всі нововведення створюються виключно для жінок. Чоловікам залишається перстень, шпилька для краватки і ланцюжок для годинника.

Прикраси стають більш елегантними, їх ретельно підбирають під туалет. Тут же на перше місце виходить діамант. Він сяє в кільцях, сережках, браслетах, намистах, кулонах і т.д. Без нього не обходиться жоден вечір. Як ніколи важливими стають цілі комплекти прикрас, виконаних в одному стилі, так звані парюре.

XVII-XVIII століття стали періодом виникнення перших шкіл ювелірного мистецтва. Найбільш відомі європейські школи і Петербурзька школа Фаберже.

Зазвичай такі школи грунтувалися в крупних містах, столицях ювелірної справи.

Сучасний етап розвитку ювелірної промисловості дав новий напрям у житті прикрас. За допомогою комп'ютерних технологій стали можливі прогресивні рішення в ювелірній справі, створення ні з чим не порівнянних стилів і образів.

Бурхливий розвиток хімії, фізики і самого ювелірного мистецтва дозволили вирощувати штучні камені-замінники і нові, неймовірно складні і красиві методи їх обробки.

Але, незважаючи на всі сучасні нововведення, одне залишається незмінним: особа їх творця і дизайнера. Справжній майстер-художник завжди цінувався і почитався за своє вміння бачити в навколишньому світі те, що буде прекрасним як у живій природі, так і в застиглих каменях. Це диво втілення властиво і сучасним творцям прикрас. Воно як би замикає коло історії, показуючи, що, не дивлячись на всю пройдену еволюцію, деякі речі залишаються незмінними: талант, майстерність, прекрасне, камені ...
  При бажанні можна почитати інші статті на тему історія прикрас:
Придбати нові і вишукані вироби  Ви можете на нашому підприємстві (список наших фірмових магазинів  і торгових точок де продаються наші вироби). Безпосередньо у наших фірмових магазинах Ви можете обміняти страрі вироби на нові з доплатою за роботу.

© Львівський державний
    ювелірний завод

Торгівельна марка з 1890 року


© Вікторія