До головної

Головна

Контактні адреси та телефони

Контакти

Написати листа

E-mail

Карта сайту

Карта сайту

Львівський Державний Ювелірний Завод. Торгівельна марка з 1890 року
Про компанію
Для покупців
Для клієнтів
Де купити
Пошук виробів

Нагороди, знаки

Комплекти

Вхід для клієнтів

Логін  
Пароль


Міністерство доходів і зборів України

Статті

Новини

Підприємство здійснює експортні поставки ювелірних виробів за кордон на вигідних для Покупців умовах.

Знову запрацював обмінний пункт
Увага при заводі знову запрацював обмінний пункт. Детально про умови роботи ви можете почитати за адресом:

Результати господарської діяльності ДП "ЛДЮЗ"

Заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням

Кулон як дзеркало сучасності

 

Іноді кожного художника-ювеліра, як і будь-якого художника взагалі, відвідує муза. Муза у кожного художника своя, особиста, і нашіптує вона йому іноді самі незвичайні думки, знімає обмеження, накладені на висоту польоту його фантазії ... І художник починає творити! У які саме коштовності перетвориться цей вибух творчості та фантазії? Правильна відповідь з дуже великою ймовірністю - кулони. 
   Золото 585  Золото 585  Золото 585
Творячи кулон, художник не пов'язаний ні розміром, ні вагою, ні формою. Якщо він хоче використати дорогоцінний камінь вагою так карат під 50 або 100, ювелір не буде замислюватися про те, що камінь може виявитися більше руки (в кільці), або де знайти такі вантажопідйомні вуха (сережки). Матінка-природа так розпорядилася, що вериги найлегше носити на шиї. 

Але дорогоцінні камені для кулона не обов'язкові. 
Ювеліри люблять працювати з металом. Найчастіше це золото різних відтінків. Багато хто з них воліють створювати не мініатюри для музеїв мікроскопічного мистецтва, а картини і орнаменти в металі, цілком помітні без збільшувального скла навіть для напівсліпих людей. 

Так було завжди, так є і так буде, сучасність вносить лише корективи у вигляді різних матеріалів, які можуть бути використані при створенні ювелірного виробу. Зараз вже нікого не можна здивувати поєднанням золота, срібла, сталі, дерева, шкіри, пластику ... 

Поговоримо все ж про класику - про кулонах із золота

Які вони, сучасні кулони із золота? Умовно їх можна розділити на 2 основні групи: 

Кулон з білого золота - оригінальна прикраса до будь-якого вбрання-Кулони із золота без дорогоцінних каменів. У кулонах із золота, не обтяжених дорогоцінними каменями, якраз і проявляється майстерність ювеліра. Камінь притягує до себе погляд і самим фактом свого наявності вже робить ювелірний виріб яскравим і помітним. А якщо каменя немає, притягати погляд повинні якісь деталі малюнка, орнаменту, або незвичайний дизайн в цілому. Всі погодяться, що без каменю добитися цього не так просто, як може здатися з першого погляду. 

Кулони без дорогоцінних каменів широко поширені і історично мають певне призначення. У першу чергу такі кулони були символами релігійних і містичних культів. Християнські хрести, іудейські зірки Давида, мусульманські півмісяці. Око Долі, Рука для читання Тори, Перст Вказуючий, всілякі літери всіляких алфавітів, тотемні знаки американських індіанців, оскали африканських богів, змійки долі і кільця життя ... Все, що людство зуміло наповнити релігійним або містичним змістом, ми умудряємося носити на своїх шиях; 

- Кулони із золота з дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням. А ось тут, як мовиться, педаль в підлогу, важіль висоти на себе - і фантазія спрямовується в політ у нескінченну висоту! 
Хочете один маленький камінчик і кулончик розміром ледве більше, ніж дірка в гудзику на її блузі? Немає проблем. Хочете, щоб вона тренувала м'яз спини, намагаючись тримати спину прямою - повісьте їй на шей кілограмовий камінь, обрамлений золотом. Питання здорового глузду присутня, а з технічного боку теж ніяких проблем! 

Кулон з білого золота з ізумрудаміХотіте кулон з діамантом? А може бути до синяві її очей краще підійде сапфірА як чудово буде виглядати смарагд, обрамлений в біле золото або шикарний аметист в червоному золотіНескінченна безліч варіантів. 

Кулони складаються з декількох основних деталей: підстави, підвіски, накладки, з'єднувального вушка і підвісного вушка. У спрощених конструкціях деякі з деталей можуть бути відсутні, але, як мінімум, завжди залишаться підвіска і підвісне вушко. 

Найпростіші і найбільш доступні за ціною кулончики з 1 напівдорогоцінним камінням представляють собою стандартні касти, до яких припаяні підвісне вушко. Для таких кулонів використовують недорогі камені всіляких квітів стандартних, як правило, огранок. Часто такі кулони прикрашають додатково маленькими діамантами. Колір золота може бути будь-яким, залежить від смаку покупця. Для каменів з насиченим, яскравим кольором краще використовувати жовте або червоне золото, а для каменів ненасичених, таких як топази, аквамарини, краще використовувати біле золото, підкреслює гарний ніжний колір каменю. 

Кулони з діамантами теж відрізняються винятковою різноманітністю. Кулони з великим центральним каменем або кулони з безліччю дрібних каменів, або комбінація центрального каменя і дрібної «обсипання». Перераховувати форми таких кулонів немає сенсу - це майже всі іменники з тлумачного словника! 
А от вибір кольору золота має значення. Якщо для створення кулона використовуються чисті діаманти високого кольору (1-5), то переважно зробити кулон з білого золота. Такий метал підкреслить і чистоту, і «безбарвність» діамантів, а жовтий або червоний колір золота зробить діаманти візуально жовтіше, ніж вони є насправді. Та й виглядати такі діаманти будуть дешевшими. Для не дуже чистих діамантів, і для діамантів з кольором нижче 5 краще підходять кулони з червоного і жовтого золота. Камінці «жовтої» самі по собі, а включення погіршують заломлення світла в гранях діаманта, розсіюють колір. Жовтий або червонуватий колір металу краде ці недоліки. 

Те ж саме можна сказати і про кулонах з природними сапфірами, рубінами, смарагдами, александритами. Такі камені вкрай рідко бувають чистими, але вже якщо знайшовся для кулона чистий камінчик, він повинен бути на фоні білого золота, і по можливості - з відкритим підставою, щоб колір по максимуму проходив через камінь. А ось сильно включені камені (що мають значне число сторонніх вкраплень та включень) краще закріпити в кулон з червоного або жовтого золота, з наглухо закритій базою. Світло не буде проходити крізь камінь, зате буде найбільш ефектно відбиватися від каменя, і візуально додасть йому «гру», не властиву малопрозорими камінню. 

Кулон з топазом і діамантами з білого золота 
Кулони з кольоровими дорогоцінними каменями дуже часто роблять з великим кольоровим центральним каменем і бічними діамантамиПри цьому колір металу може бути комбінованим. Наприклад, яскравий чистий сапфір закріплений в касті з білого золота, а дрібні бічні діаманти середньої чистоти і середнього кольору закріплені в підвісці з жовтого або червоного золотаАбо навпаки. Непрозорий смарагд закріплений в жовтому касти, а дрібні чисті безбарвні діаманти покояться у білій підвісці. 

Кілька окремих слів заслуговує така деталь кулона, як підвісне вушко, або «бельер». Нерідко ця деталь є не тільки «діркою» для ланцюжка, а й самостійним прикрашає елементом. Підвісне вушко може бути не просто колечком, а крапелькою, листочком, буквою алфавіту, чим завгодно ... Дуже часто бельер може бути прикрашений одним або декількома маленькими камінчиками, в основному діамантами

Варіантів кулонів сучасна ювелірна промисловість і приватні ювеліри виробляють настільки багато, що їх не описати навіть у книзі, не кажучи вже про пару статей ... Безліч варіантів кольору дорогоцінного металу, дорогоцінного каміння, конструкцій кулонів - в цьому достатку варіантів легко «загубитися», якщо хоча б на мить забути про найголовнішу «дороговказною зірку» вибору ювелірних прикрас - прикраса повинна подобатися вам і доставляти вам задоволення. Все інше - вторинне. 

Купуйте кулони! Любіть кулони! Носіть кулониВони настільки різноманітні, що кожна людина, чоловік або жінка, зможе знайти собі відповідний кулон, що підкреслює саме його або її індивідуальність!


Придбати нові і вишукані вироби  Ви можете на нашому підприємстві (список наших фірмових магазинів  і торгових точок де продаються наші вироби). Безпосередньо у наших фірмових магазинах Ви можете обміняти страрі вироби на нові з доплатою за роботу

© Львівський державний
    ювелірний завод

Торгівельна марка з 1890 року


© Вікторія